Bir yılın ardından

Desteğiyle bizi bugüne getiren ANAFİKİR okuyucusu, Merhaba

 

2011 yılının Ekim ayı sonunda,hiçbir deneyimimiz olmadan,amatörce başladığımız yayın hayatında bir yılı dolduralı neredeyse iki ay olacak. Bu süreç de bizler de pek çok şey öğrendik, adeta bir eğitim görür gibi olduk. Sizden gelen destekle bugünlere geldik. Siteye yıllık giriş 50 bini buldu. Aylık giriş ortalama 4 bin seviyesinde. Bir yıla, 30 Ekim 2012 tarihi itibariyle, 129 makale, 40 haber/yorum sığdırdık. Siteyi izleyenler bunun büyük başarı olduğunu söylüyorlar.

Doğrusunu isterseniz, biz, bu denli büyük ilgi göreceğimizi beklemiyorduk. İlgi beklentimizin üzerinde olunca, doğaldır, sorumluluğumuz da arttı. Bu nedenle, sayfayı hem sadeleştirmek, hem de daha işlevsel hale getirebilmek için birtakım küçük değişikliklere gittik. Yazıları, siyaset, Araştırma-İnceleme, Tarih ve Serbest Kürsü şeklinde bölümleyerek düzenledik. “Siyaset” bölümü’ nü de işlevsel alt-başlıklara böldük. Böylelikle, siyasetin hem ideolojik boyutunu, hem de güncel boyutunu doğal bütünselliği içinde bir araya getirmeye çalıştık.

Bize göre, en önemli bölüm olarak “Serbest Kürsü”yü, sizi (okuru) ANAFİKİR sahipliğine taşımak için bir geçiş yeri olarak düşündük. Okurun hem kendi arasında, hem de yazarlarla diyalogunu geliştirme, hem de,  zamanla “yorum” yerine bu bölümde asgari sorumluluk duyarak; yazılarıyla, eleştirileriyle, katkılarıyla aktif olarak, yazı ailesine katılmalarını arzuladık. Bu davet BİZİM.

Ayrıca, önemli gelişmeleri değerlendirmeleri ile birlikte “ANAFİKİR” imzasıyla vermeyi; kayda değer haberleri ve bilgileri de “YORUMSUZ” olarak aktarmayı, yorumunu, siz, okura bırakmayı uygun gördük. Böylelikle, HABER/YORUM bölümünü iptal etmiş olduk.

Rastgele diyelim.

Bu arada, bu sitenin yaşamasında emeği geçen arkadaşlarımıza ve özellikle ANAFİKİR’in görünmez kahramanı Metehan Akbulut’a teşekkürü bir borç biliriz.

Hep birlikte yarınlara…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!