ODTÜ’ye Balta Girdi

ODTÜ’ye girmek kolay değildir. Bilgi lazım, bilim lazım, en önemlisi de kafa lazım.

ODTÜ’ye meşru yollardan girebilmek için hakkı, hukuku tanıyan bir zihniyete sahip olmak gerekir.
ODTÜ’ye gayrimeşru yollardan da girildiğine zaman zaman tanık olduk. Bu gayrimeşru girişlerin tamamı gece yarısı, karanlıkta yapıldı. ODTÜ’ye yapılan bütün baskınlar karanlıkta yapıldı. 12 Mart faşizmi döneminde, 12 Eylül’de hep karanlıkta bastılar. 12 Eylül öncesindeki faşist baskınlar da karanlıktan yararlanılarak yapılırdı. 8 Kasım 1974 baskınını o zamanın ODTÜ’lüleri hatırlayacaktır…
Bilim güneş gibidir, aydınlıktır. Bilgi orman gibidir, hızla çoğalan sarmaşık misali çorak toprakları kaplar, sarar, her yeri yeşillendirir. Devrimcilik ise güzellik gibi çoğalır, değdiği yere su gibi hayat verir.
Rantçılık ve gericilik bir araya gelince ormana giren balta gibi aydınlığı, bilimi, bilgiyi de doğrar. Kezzap gibi değdiği yeri yakar, çürütür. İşte bu bileşim AOÇ’yi yutmaya devam ediyor. ODTÜ’ye balta kılığında, ya da pala ve kazma biçiminde girerek doğruyor-kazıyor.
ODTÜ, bir bütün olarak bu saldırıya karşı koyacaktır ve püskürtecektir. Bundan şüphemiz yok… Ancak bu balta sadece ODTÜ’ye indirilmedi, Yüzüncü Yıl Mahallesine, Çiğdem’e ve bütün Ankara’ya indirildi. Ve esasen bütün 31 Mayıs-Haziran direnişine-direnişçilerine vuruldu. O pala nasıl hepimize sallandıysa bu balta da hepimize vuruldu. Kesilen her dal biziz.
Baltaya sahip çıkanlar, sap olanlar da şunu iyi bellesinler: Balta hep sapına ihanet eder!

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!