Şişecam’da işçi direnişi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

 

Kristal-İş Sendikası’na üye bir grup işçi, fabrikanın kapatılmasını protesto etti. İşçilerin bir kısmı fabrikanın çatısına ve bacasına çıktı.

Cumhuriyet Haber Portalı/Ajanslar

İstanbul- Kristal-İş Sendikası’na üye bir grup işçi, Anadolu Cam Sanayi’nin Şişecam Topkapı Fabrikası’nın kapatılmasını protesto etti.

Topkapı’daki fabrika alanında toplanan işçilerin bir kısmı fabrikanın çatısına ve bacasına çıktı. Anadolu Cam Sanayi AŞ’nin Gebze-Çayırova’daki fabrikasında çalışan işçiler de destek için Topkapı’ya geldi.

İşçiler, ”Bu iş bitmeden buradan çıkış yok” ”İş, ekmek yoksa barış da yok”, ”Topkapı işçisi yalnız değildir” sloganları attı. İşçi yakınlarının, fabrika alanında kurulan çadırda bekleyişi sürüyor.

Öte yandan ”Bu iş bitmeden buradan çıkış yok” ”İş, ekmek yoksa barış da yok”, ”Topkapı işçisi yalnız değildir” sloganları atan işçiler, fabrikanın çatısında Atatürk posteri açtı. (…)

Anadolu Cam Sanayi AŞ’nin Gebze-Çayırova’daki fabrikasında çalışan işçilerin yanı sıra Bursa-Yenişehir’deki fabrikada çalışanlar da Topkapı’ya gelerek işçilere destek verdi. İşçiler, yapılan açıklamaların ardından protestoyu sona erdirdi. Öte yandan işçilerin ve ailelerinin fabrikadaki bekleyişi sürüyor.5 Ocak 2013

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir