2015’te de Anafikir Halk ve Haklıyla Birlikte Olacak

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Değerli Anafikir Okurları,

2014 yılını geride bırakıyoruz. Bu yıl içinde de gördüğümüz en önemli gerçek emperyalizmin sömürgeci siyasetinin dünyanın birçok yerinde ve özellikle de bölgemizde etkin biçimde sürmesidir. Emperyalizm Ortadoğu ve çevresinde hegemonyasını devam ettirmek için istikrarsızlığı sürekli hale getirmekte ve halkları çatıştırarak ülkeleri bölmekte. Emperyal amaçlı bu politikasını dinsel, mezhepsel ve etnik farklılıkları tahrik ederek yürütmektedir.

ABD başta olmak üzere Batılı emperyalist güçler, bölgenin en önemli ülkesi olan Türkiye’yi tahakkümleri altında tutabilmek için çeşitli operasyonların hedefi haline getirmekten geri kalmamaktadırlar. Bu operasyonların en önemlileri mezhepsel, etnik ve başka kültürel ayrımları tahrik ederek halkımızı birbirine düşürmektir. İşbirlikçi AKP iktidarının da katkılarıyla bu alanlarda bir hayli yol kat ettiklerine 2014 yılında da tanık olduk.

Bu arada halkı birleştirerek emperyalizme karşı mücadeleye sokma kabiliyetine sahip olabilecek en önemli unsur olan ilerici, devrimci-sosyalist kesimlerin önemli bir kısmının hala yanlış politikaların peşinden sürüklendiklerini gördük.

Bütün bu olumsuzluklara karşı direnmeye çalışan güçler de yok değil. İşte Anafikir de emperyalizmin sömürü ve saldırıları politikalarına karşı çıkan mütevazı güçlerden biridir. 2015 yılında da halkımızın yanında yürüttüğü mücadelesini sürdürecektir.

Bizi bu kararlılığa sevk eden en önemli nedenlerden birisi de son dönemlerde Sitemize girişlerde ve okuma oranında ciddi artışların meydana gelmesidir. Sitemize 2014 yılındaki girişler 2013’e göre iki kattan fazla artmış görünüyor. Okuyucuların sayfa başına harcadıkları zaman incelenince de yazıların büyük oranda okunduğu anlaşılıyor. Bu gelişmeler önemli ve anlamlı.

Yorumlara ve Değerlendirmelere Dair

Okuyucularımızdan daha fazla yorum ve değerlendirmeler bekliyoruz. Yazılarla ilgili Facebook sayfalarında çeşitli yorumlar yapılıyor ama bu yorumlar Anafikir’e gönderilmiyor. Okurlarımızdan yorumlarını Anafikir üzerinden yapmalarını rica ediyoruz.

Yorum yapanların isimlerini ve adreslerini belirtmeleri gerekiyor. İsim ve adres vermeden ya da olduğundan farklı isimle gönderildiğini tespit ettiğimiz yorumları sitede yayınlamaktan yana değiliz. Ayrıca tahkir edici amaçlarla yazılan ya da hakaret içeren yorumları koymadığımızı bilmenizi isteriz.

Değerli Okurlar,

Anafikir’in daha çok okunması için çabalarınızı bekliyoruz.

Yeni yılın hepinize sağlık, mutluluk ve güzellikler getirmesi dileğiyle…

Editör

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

2 Responses

  1. Basma kalıp fikirlerin, yozlaşmanın ve düzeysizliğin her alanda geçer akçe olduğu günümüzde, ufuk açıcılığıyla önemli bir boşluğu dolduruyor siteniz. Hakkı ZABÇI, Mehmet Ali YILMAZ ve diğer yazarlarınızın çalışmaları gerçekten çok değerli. Umarım yeni yılda da bu çizginiz devam eder. Anafikir’de emeği geçen herkese mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim.

  2. ABD Emperyalizmine karşı tavrınız olumlu.Liberal-etnik düşüncelerin etkisi altında savrulmanın “sol” sanıldığı bu ortamda anti-emperyalist ve halkın birliğini savunan tavrınızı olumlu buluyoruz.Bu bağlam içinde ABD-nin ülkemizi bölme planlarının açığa çıkarılması ve halka gösterilmesi önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir