27.12.2012

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

AKP iktidarının ODTÜ saldırısından sonra ODTÜ’lülerin direnişi sürüyor.

Başbakan’ın ODTÜ rektörü ile görüşmesine kısa bir süre kala ODTÜ’lü öğrenciler Devrim Stadyumu’nda direniş şenliği düzenlediler.

Hazırlık binası önünden devrim stadyumuna doğru başlayan yürüyüş, “ODTÜ Ayakta, AKP’ye Direniyor”, “Her Yer Direniş, Her Yer ODTÜ”, “Gelenek Sürüyor, ODTÜ Yürüyor”, “Tayyip ODTÜ’den Elini Çek” sloganlarıyla başladı. Binlerce devrimci genç ve öğretim üyesi Devrim Stadyumu’na aktı… Ve hep bir ağızdan DEV-GENÇ marşını söylediler…

ODTÜ direniyor

ODTÜ öğrencileri adına konuşan bir devrimci genç, “Tayyip Erdoğan ODTÜ’ye diz çöktürmek istedi ama ODTÜ ayağa kalktı. Bugün burada binler buluştu ve Tayyip Erdoğan’ın saldırılarına direniyor” dedi. AKP’nin yandaş medya ve kendi atadığı rektörler eliyle ODTÜ’ye dönük saldırılarına devam ettiğini belirten Özcan, “Ancak akademik ahlaktan yoksun bu rektörler üniversiteleri temsil etmiyor. ODTÜ’nün yarattığı saflaşma yandaş akademisyenleri mahkûm ediyor” diye konuştu. ODTÜ’nün mücadelesinin toplumun tüm kesimlerine umut olduğunu ifade eden Özcan, “Onlar savaş çığırtkanlığı yaparken biz barışın sesini yükselteceğiz, onlar rant talan derken biz işçiyle, emekçiyle omuz omuza olacağız, onlar emperyalizmin işbirlikçiliğini yaparken biz onların başına bela olacağız” dedi. Özcan konuşmasına mücadeleyi büyütme ve tüm üniversitelere yayma çağrısıyla son verdi.

ODTÜ Araştırma Görevlisi Ercan Bölükbaşı ise ODTÜ’nün ayakta olduğunu bir kez daha gösterdiklerini söyledi. “Erdoğan şovunu üniversitemizde yapabileceğini zannetti ama yanıldı. Erdoğan işgalci gibi hareket etti ama bilmeliydi ki işgalciler her zaman kaybeder. Erdoğan ülkeyi ateşe atmak istiyor fakat bizler ‘ODTÜ varken, biz varken ülkeyi ateşe atamazsınız’ diyoruz” dedi.

Saldırıya karşı mücadele veriyoruz

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Ali Gökmen yaptığı konuşmada, “ODTÜ’nün tüm bileşenleri olarak okulumuza dönük saldırıya karşı mücadele veriyoruz. Birlikte mücadele etmenin yollarını aradık, mücadelemizi hep birlikte Türkiye’ye anlatmak istedik. Bu şenlikte de yaptıklarımızı hatırlayacağız ve gelecekte yapacaklarımızı düşüneceğiz” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir