BİDEN VE HÜCUM

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BOP ile ABD’nin Türkiye’yi de hedef tahtasına koyduğunu anlamak istemeyenler “o harita”ya baksınlar.

BİDEN VE HÜCUM

ABD Başkan Yardımcısı Biden’in Suriye’ye karşı başlatılan operasyonun bundan sonraki aşamasını organize etmek ve İran’a yönelik kıskacı daha da sıkmak için geldiğini kimse inkâr edemez. Biden ve görüştüğü iktidar mensupları istedikleri kadar ne konuştuklarını ve gerçekleri halktan gizlesinler bölgeyle ilgili hayra alamet bir şey konuşmadıkları aşikâr. İyi bir şey konuşan insanlar ne konuştuklarını neden gizlesinler ki!

BOP’ini kararlı bir şekilde hayata geçirmeye devam eden ABD emperyalizmi ve işbirlikçilerinin önlerindeki ilk hedeflerinin Suriye olduğu apaçık ortada. AKP iktidarının da ABD’de projelendirilen bu planın başmühendisliğine soyunduğu ve Türkiye’yi de bu saldırının şantiyesi, üssü haline getirdiğinin artık gizlisi saklısı yok. Batı emperyalizmi, ABD’nin yanı sıra İngiltere ve Fransa başta olmak üzere koro halinde Türkiye’yi cepheye sürmek için büyük bir gayret ve pohpohlama faaliyeti içine çoktan girdiler. ABD uşağı Arap ülkeleri kendi durumlarına bakmadan, gericiliklerini ve uyguladıkları diktatörlüklerini görmezden gelerek Suriye’ye demokrasi dersi verme utanmazlığı ve aymazlığı içindeler. Bu ülkeler de Türkiye’yi Suriye’ye karşı kışkırtmaya çalışmaktadırlar. Türkiye’yi yönetenlerin ise zaten kışkırtılmaya ihtiyaçları yok. Onlar BOP’nin ve Amerikan Sünniliğinin bayraktarlığına dünden razılar. Böylece Ortadoğu pastasından pay kapacaklarını ve Yeni Osmanlıcılık yolunda mesafe alacaklarını düşünüyorlar.

ABD’nin desteği ile Türkiye, önce ülke içinde Suriyeli işbirlikçilere hem siyasi örgütlenme hem de askeri örgütlenme ve eğitim imkânı sağladılar. Türkiye’de örgütlenip eğitilen kişilerin Suriye’de içsavaş çıkarmaya çalıştıkları ve sabotajlar düzenledikleri sır değil. Türkiye’yi üs haline getirdiler. Bundan sonra sırada Suriye sınırları içinde “güvenli bölge” yaratma ve bu bölgede işbirlikçilerin üstlendirilmeleri söz konusu. Bu bölgeyi esas olarak Türkiye’nin kuracağı ve koruyacağı da açık. Libya’da uygulanan yöntem ve sistem büyük ölçüde burada da uygulamaya sokulacak. Esad yıkılıncaya kadar el birliği ile sıkıştırmaya devam edecekler. Ne kadar insanın öleceğini, Suriye’nin ne ölçüde yakılıp yıkılacağını Müslümanlar düşünmüyorlarsa emperyalistler neden düşünsünler ki…

Bu duruma AKP tabanının sessiz kalarak emperyalizmin emellerine hizmet etmekte olduklarını bilmiyorlar mı? Suriye’nin Batılı emperyalistlerle işbirliği yapanların eline geçmesinin en çok da İsrail’in işine yarayacağını görmüyorlar mı? Emperyalizme baş eğen, Batılılara gebe bir Suriye, İsrail’e de boyun eğmek zorundadır. Suriye üzerinden mezhepçilik yaparak siyaset belirleyenler aslında emperyalizmin politikalarına hizmet etmektedirler.

Biden’ler ellerinde bidonlar Ortadoğu’yu yangın yerine çevirmeye çalışıyor. Irak’ta yaptıkları yetmedi. Şimdide Suriye’yi ardından da İran’ı yakmaya niyetliler. Dünyada ve Türkiye’de çok önemli gelişmeler olmazsa daha sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini herkes biliyor ama kimse açık açık konuşmuyor. BOP ile ABD’nin, Türkiye’yi de hedef tahtasına koyduğunu anlamak istemeyenler “o harita”ya baksınlar. R.T. Erdoğan’ın daha dün hasta yatağından tekrarladığı “Medeniyetler İttifakının” nasıl bir yutma operasyonu ve yutturmaca olduğunu günü gelince göreceğiz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir