BİNDİK BİR ALAMETE…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BOP’nin başımızda savaş tamtamları çaldıracağı, Biden’lerin, Panetta’ların geliş gidişlerinden hayırlı bir şeyin çıkmayacağı belliydi.

16 Aralık 2011 tarihli Hürriyet gazetesinin haberine göre Rusya, İran ve Suriye için teyakkuza geçmiş. “Jeopolitik analizleriyle tanınan ‘Nezavisimaya’ gazetesine göre Kremlin, NATO ülkelerinin Suriye ve İran’a askeri müdahalede bulunmak için ‘gün saydığına’ inanıyor.” Bu Rus gazetesi, 1 Aralık’tan sonra Türkiye sınırları yakınındaki Rus askerlerinin “birinci derecede savaşa hazır konuma getirildiğini” yazıyor. Gazeteye göre bu hareketliliğin nedeni, Moskova yönetiminin Suriye ve İran’a yapılacak NATO müdahalesinin Türkiye toprakları üzerinden gerçekleştirileceğini varsayması.

Karada yapılan hazırlığın esas olarak Ermenistan sınırında olduğunu yazan gazeteye göre, Karadeniz ve Hazar denizinde de hareketlilik gözlenmekte. “Rus savaş gemileri doğu Karadeniz bölgesinde bir haftadan beri savaş nöbeti tutmaya başladı. Askeri kaynaklara göre tüm gemiler tam kapasite silah donanımlı.”

Görüyorsunuz işte Pentagon’un “mayın eşekliği”ne soyunmanın varacağı yeri. ABD emperyalizmine bugünkü kadar hiç bağımlı olmamıştık. ABD emperyalizminin çıkarları için ülkemizi hiç bu kadar tehlikeye atmamıştık. Türkiye’yi yöneten hiçbir iktidar bu düzeyde sorumsuzluk içinde olmamıştı.

BOP’nin başımızda savaş tamtamları çaldıracağı, Biden’lerin, Panetta’ların geliş gidişlerinden hayırlı bir şeyin çıkmayacağı belliydi. Bütün bu hır gürden bu ülkenin, bu halkın ve hatta komşularımızın bir kazancı var mı? ABD’nin, NATO’nun bekçibaşı mıyız biz?

Solcular, Devrimciler ve Yurtseverlerin; Bağımsız ve Demokratik Türkiye için seslerini yükseltmelerinin zamanı gelmedi mi?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir