Bu Saldırılar Türkiye Halkına Yapılmaktadır

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ülkemiz emperyalistlerin kuşatması altında. Türkiye’yi içsavaşa sürükleyerek ülkemizi parçalamak istiyorlar. Halkımızın emperyalizmin bu planlarını görerek bozmaya kalkışmasını önlemek için piyonlarını üzerimize salıyorlar.

Bu aletler vasıtasıyla Suruç’ta başlattıkları bombalı katliamları Ankara Garı’nda, Merasim Sokakta, Kızılay’da, Sultanahmet’te, Atatürk Hava Limanında ve dün gece Beşiktaş’ta yaptılar.

Bu katliamları şu örgütün veya bu örgütün üstlenmesi ya da şu kesime bu kesime karşı yapılması gerçeği değiştirmiyor. Bu saldırılar, ülkemize ve halkımıza karşı yapılmaktadır ve sonuçta emperyalizmin Türkiye üzerine yaptığı kaos yarat-içsavaş çıkar-parçala-ele geçir planlarının gerçekleşmesi için düzenlenmektedir.

Neo-con’lardan M. Rubin’in “Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek…” şeklindeki sözleri, bu saldırıların mahiyetinin anlaşılması ve ABD derin devletinin Türkiye’ye bakışının özetlemesi bakımından önemlidir.

Bu terör saldırılarını önleyemeyen iktidar ise gerekli dersleri çıkarmamakta ve yanlışta ısrar etmektedir. Hala emperyalist güçlerle ilişkilerini sürdürmekle kalmamakta ülke içinde sürekli gerginlik ve çatışma ortamını körüklemektedir. Gezi eylemleri gibi tamamen demokratik talepler etrafında yükselmiş meşru bir hareketi eski ortakları FETÖ ve PKK’nın saldırılarıyla bir tutarak bölücülük yapmakta, haklı ile haksızı birbirine karıştırmaktadır.

İktidar çevreleri attıkları adımlarla sürekli toplum içinde gerginlik, tahrik ve düşmanlık tohumları saçmayı politika yapma tarzı haline getirmiş durumdalar. Bunun en son örneğini yeni padişahlık düzeni kurmayı amaçlayan Anayasa değişikliği teklifiyle görüyoruz. Bu teklif, sadece toplumu ve siyaseti germeyecek aynı zamanda emperyalistlerin ülkeyi içine sokmaya çalıştıkları kaos ortamının derinleşmesine de hizmet edecek. Bu teklif, Türkiye siyasetine atılan bir bombadır, etkileri emperyalizmin uzantılarının ülkenin farklı yerlerinde patlattıkları bombalardan daha fazla olacaktır ve sonuçta emperyalizmin Türkiye planına hizmet edecektir.

Türkiye halkı bu bombaların hepsinin de tesirlerinden kurtulmanın bir yolunu bulacaktır. Bu halkı ne emperyalistler ne de uzantıları teslim alabilecekler…

editor

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir