DUYAN, OKUYAN VAR MI?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Kurtuluşumuz emperyalizme, faşizme ve gericiliğe karşı omuz omuza vereceğimiz mücadeleden geçmektedir.

 

Bugün Türkiye’yi yönetenler, ülkeyi dost olması gerekenlerle düşman, dost olmaması gerekenlerle stratejik ortak haline getirmişlerdir. Emperyalizme hizmet etmek adına komşularımızla aramıza düşmanlık soktular. Türkiye’yi en yakın komşularının gözünde ABD’nin taşeronu, bölgedeki jandarması haline getirdiler.

Tunus’ta, Libya’da, Mısır’da İslamcıların iktidara gelmesini AKP iktidarı destekledi de ne oldu? Bu sonuçlardan kim kazançlı çıktı? Hiç şüphesiz Batı emperyalizmi. Türkiye’nin Kuzey Afrika’daki bu “değişim”lerden hiçbir kazancı, yararı olmamıştır. Dost mu kazandık, düşman mı edindik? Diğer Arap ülkelerinde meydana gelecek değişikliklerden de emperyalistlerin yararlanacağından emin olabilirsiniz. Bu “değişim”lerin ne o ülkelerin halkına ne de Türkiye’ye bir yararı olacaktır.

Bu iktidar, bizi ilerde telafisi mümkün olmayan, utandıracak ağır yüklerin altına sokmaya devam ediyor. Bu ağır yüklerden kurtulmak için Başbakan, Büyük Ortadoğu Projesi’nin “eşbaşkan”lığından derhal ayrılmalıdır. Türkiye’nin de başına bela olan bu projenin eşbaşkanı olurken halka mı sordu? Onu oraya kim atadı, hiç düşündünüz mü? Oy verenler atamadı. ABD atadı.

Daha fazla utanç yaşamamak için, her şeyden önce ABD ile “stratejik ortaklık” sona erdirilmelidir. Türkiye’nin önüne sürekli mayın döşeyen ABD ile istihbarat paylaşımı dâhil her türlü askeri işbirliğine son verilmelidir. Kendi halkını bombalama sonucunu yaratan karanlık ilişkiler ağından kötülükten başka bir şey göremeyiz.

Türkiye ile komşularının arasını açan, Kürtleri öz kardeşlerinden uzaklaştıran, düşmanlık tohumları eken bütün emperyalist politikalara ve tezgâhlara karşı çıkmalıyız.

Kurtuluşumuz emperyalizme, faşizme ve gericiliğe karşı omuz omuza vereceğimiz mücadeleden geçmektedir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir