Evlere Şenlik!-Tahir Canan

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Türban meselesi rahatladı. Başbakan yeni gerilim alanları icat etti. Şimdi de, Üniversite Gençliğine AYAR verme seansını başlattı.

Gençlerin cinsiyet ayrım yapmadan bir evi paylaşmaların izin verilmeyeceğini söylemeye başladı Başbakan. Gerçekten bu mesele toplumun hassas noktası! Geri bilinç o gençlerin birer yetişkin olduğunu unutarak sürekli onları denetim altında tutmaya çalışmakta.

Oysa o genler yasal olarak her türlü sorumluğu taşır durumdalar. Seçme ve seçilme hakları var. Evlenme boşanma hakları var. Her hangi bir olaya karışmaları durumun da cezai yaptırımla karşılaşma “özgürlükleri” var. Ama Başbakana göre’ bu gençler hala çocuk’.’ Bu gençlerin akılları ermemektedir’! ‘Onlar korunmalıdır’. Doğrusu bu kadar çelişki karşısın da insan şaşırmakta. Bu çelişkiler karşısında Aziz Nesini anmamak olmaz: “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” durumunu yaşatıyor gençlere. Oy kullanır iken, seçip ve seçilerken, ceza yaptırımlarıyla karşılaşırken yaşamından sorumlusun. Ama aynı evi paylaşacağı insanları seçmekte sorumluluğun devlete ait! Yani AKP’ye ait! Başbakana ait! Bunu anlamak için RTE olmak gerekir. Neden? Çünkü RTE. Toplumsal yapıya bakışı doğrudan muhafazakârdır. Bu muhafazakârlıkları sadece sosyal yaşama yöneliktir. Ülkenin değerlerine gelince bunlar muhafaza edilme yerine kurtlar sofrasına atılıyor. Ülkenin değerleri tekeller tarafından talan ediliyor. Halkın yaşam alanları emperyalist tekellerin hizmetine amade ediliyor! Çocuklarımızın yaşamına gelince orada din merhumu devreye sokuluyor. Toplum edilgen hale getirilerek evet efendimci olmaları isteniyor!

O nedenle de Akit gazetesi “İaşe bedelleri bütçeden karşılanacak” haberi ile kuran kursu öğrencilerine müjde veriyor!  AKP hükumeti kuran kursu öğrencilerine ayrıcalık tanıyarak çocuklar arasında da ayrımcılık yapmakta. Çocuklarımızı ayrıştırarak gençlerimize saldırmaktan da geri durmuyor. Bütün politikasını da gerilimler üzerin de inşa etmekte. Çocuklarımız arasındaki ayrılığı derinleştirerek geleceğimizi çatışma içine sokmak istiyorlar. Din, mezhep çatışları üzerinden ülkeyi karanlık bir ortama taşımakta kararlı olduklarını göstermiş oluyorlar…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir