Fethullah Gülen, “Haçlı’nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Fethullah Gülen, 20 Ağustos’ta yayınlanan konuşmasında “Haçlı’nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. En tehlikeli şey, şeytanın kafiri kafir yapması değildir, münafıkı Müslüman göstermesidir.” şeklinde konuşarak emperyalist işgalleri meşrulaştırmaya çalışmaktan da öteye geçti. Gülen, bu konuşmasında Batılı emperyalist devletlere işgali önerirken; müritlerine işbirlikçiliği emretti.
Fethullah Gülen, bu konuşmasında “Haçlı’nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir.” dedikten sonra “Çünkü sizinle onlar arasında kırmızıçizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar.” diyen Gülen, Birinci Paylaşım Savaşı sonrasında işgalci Batılıların Anadolu’da yaptıklarını ve en son Irak işgali sırasında ABD askerlerinin bu ülke halkına karşı işledikleri suçları görmezden geliyor.
İşte Gülen’in o ihanet vaazı:

https://www.youtube.com/watch?v=SW3Eq9nHY34&feature=youtu.be
“En tehlikeli şey, şeytanın kâfiri kâfir yapması değildir, münafığı Müslüman göstermesidir. En tehlikeli şey odur. Haçlı’nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Çünkü sizinle onlar arasında kırmızıçizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar. Fakat münafık meseleyi öyle bir karıştırır ki, Müslümanlıkla kâfirlik bir harcın parçaları gibi, farklı kimyevi şeylerin bir araya gelmesi gibi, o güzellik, o beriki çirkinlik ile bir araya gelince kömür, elmas birbirine karışır. Siz anlayın artık meselenin ne olduğunu.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir