Fidel Castro: İdeallerimiz İçin Savaşmaya Devam Etmeliyiz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Küba devriminin tarihi lideri Fidel Castro, Küba Komünist Partisi’nin kongresinde yaptığı konuşmada; Kübalı komünistlerin fikirlerinin sürmesi gerektiğini belirtti.

1953’te başlayıp 1959’da başarıya ulaşan Küba devriminin 89 yaşındaki lideri Fidel Castro, “Yakında 90 yaşında olacağım. Yakında ben de diğer önderler gibi gideceğim. Elbette hepimizin zamanı gelecek. Ancak Kübalı komünistlerin idealleri, inançları bu dünya için, insanlık için fayda sağlamaya devam edecek. Bu idealler için savaşmaya devam etmeliyiz” diye konuştu.

Fidel, coşku ve onurla çalışıldığında bu fikirlerin (devrimci-sosyalist fikirler) insanların ihtiyaç duyduğu maddi ve kültürel ürünleri üretebileceğini söyledi.

Burada son konuşmalarımdan birini yapıyor olabilirim” diyen Fidel Castro, “Latin Amerika’daki kardeşlerimize ve dünyaya Küba halkının zafer kazanacağını söylemeliyiz” dedi.

Kongrede Fidel’in kardeşi Raul Castro’nun partideki liderlik görevini sürdürmesi kararlaştırılırken, kapitalizmin bir tehdit olmayı sürdürdüğü duyuruldu.

ABD ile yeniden başlayan ilişkiler de kongrenin konusu olurken, parti yetkilileri ABD Başkanı Obama’nın Küba gezisinin ideolojik bir saldırı olduğunu ve ABD’nin hala bu ülkeyi kontrol etmek istediğini vurguladılar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir