İsmail Kahraman Che’ye “eşkıya” demiş!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Che kime “eşkıyalık” yapmış? Che’nin dünyadaki en büyük düşmanı kimdi? Elbette ki ABD’deydi ve onu katleden güç de CIA’ydi.

İsmail Kahraman Che’nin ABD’ye karşı savaşından neden rahatsız oluyor? Che’ye saldırarak kimlere selam veriyor?

Che, Küba’da ABD emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı savaştı. Afrikalıların sömürgecilere karşı mücadele bayrağını yükseltmeleri için çalıştı. Başta Güney ve Orta Amerika halkları olmak üzere, bütün dünya halklarına yıllardır onları ezen-sömüren Amerikan emperyalizmine karşı savaşılabilineceğini gösterirken Bolivya’da CIA ajanları tarafından katledildi.

Eyy İsmail Kahraman, Amerika ve ajanlarıyla savaşan bir devrimci seni neden bu dönemde o kadar rahatsız ediyor? Gençler onu sevmeyip de Amerikan 6. Filosunu kıble yapıp namaz kıldıktan sonra Taksim’de Kanlı Pazar katliamını yapanları mı sevecek?

Emperyalizme karşı bağımsızlık savaşı verenler katil değil, kurtuluş savaşçısıdır. 1920’lerde Batılı emperyalist devletlere karşı verilen savaşın adı da Kurtuluş Savaşı’dır, fetih değil.

İsmail Kahraman, bağımsızlık savaşçısı Che ile uğraşacağına o karanlık 1969 Şubatının hesabını ver. Asıl katiller, eşkiyalar Kanlı Pazar saldırısında Duran Erdoğan ve Turgut Aytaç’ın kanlarını dökenler ve onları azmettiren Soğuk Savaş kahramanlarıdır.

Che, dün ilerici-devrimci gençlik tarafından öncü, yol gösterici olarak kabul edilmiştir, yarın da öyle olacaktır…

 

 

editor

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir