İTÜ’lüler Soma’daki Katliamın Hesabını Soruyor…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

İTÜ’lüler Soma’daki işçi katliamını protesto etmek için Maden Fakültesini işgal ettiler. İTÜ’lü gençler bu onurlu davranışlarıyla hem sermaye-AKP iktidarı ortaklığının hizmetine bilimi sunanlara karşı olduklarını, hem de halkımızı zorbalıklarıyla cehalete ve köleliğe mahkum etmeye çalışan gerici sisteme karşı direnme örneği sergiliyorlar. İTÜ’lü gençler bu davranışlarıyla ayni zamanda Üniversitelerinin tarihine de sahip çıktıklarını ortaya koyuyorlar.

İTÜ’lüler, 1960’lı yılların sonlarında emperyalizme ve gericiliğe karşı gençlik mücadelesinin merkezi olan, bu uğurda ilk devrim şehidini veren İTÜ’nün, ülkemizin yer altı kaynaklarını, madenlerini soyan siyaset-sermaye ortaklıklarının, soyguncu çetelerin üniversitelerinin gücünden, bilgisinden- prestijinden yararlanmasına ve dahası okullarının hiçbir biçimde zan altında bırakılmasına izin vermeyeceklerini bu işgal hareketiyle kanıtlıyorlar.

Bütün üniversiteler, İTÜ’lülerin bu haklı davranışına sahip çıkmalı ve devrimci kardeşlerini desteklemelidir.

Bütün mühendisler, mimarlar İTÜ’lü gençleri yalnız bırakmamalı, onlara destek olmalıdır.

Bütün halkımız, ülkeyi soyanları, talancıları, zorbaları protesto eden; Amerikancı iktidarı istifaya çağıran; sermaye işbirlikçisi üniversite yönetimlerinden hesap soran gençliğine sahip çıkmalıdır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir