Kana Doymayan Zihniyet

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Değerli Anafikir okurları,  Dinciliği siyaset haline getirenlerin kana, mala ve paraya doymadıklarına tanık oluyoruz.

Türkiye’de kurmaya çalıştığı faşist diktatörlük için hergün yeni adımlar atan iktidarın başı verdiği emirle bir Suriye uçağını düşürttü. Böylece iki-üç yıldır Suriye’ye karşı yürütülen, bu ülkeyi parçalamaya yönelik, yarı-gizli savaşı yeni ve daha ağır sonuçlar yaratacak bir aşamaya sıçrattı.

R.T.Erdoğan, iktidarını sürdürmek uğruna bütün bölgeyi ateşe atacak büyük bir riski ve kaosu sınırlarımıza davet etti. Bölgede ciddiye alınacak tek bir dostu kalmayan AKP iktidarı TSK’yı kullanarak ülkenin başına yeni belalar açmaktadır. Dinci-faşist katil sürülerine her türlü desteği vererek bu kan içicilerin Suriye halkına yaptıkları zulme ortak olan AKP iktidarı, Türkiye’yi korsan devlet statüsüne sokmaktadır. Ülkeyi uluslararası düzeyde çok zorlu sorumluluklarla karşı karşıya bırakmaktadır.

Önümüzdeki Yerel Seçimden yenilgiyle çıkacağı artık belli olan AKP, Suriye uçağını askerlerine düşürttürerek sahte kahramanlık gösterisi yapmak istemektedir. Bu kendini kurtarma gösterisine halk destek vermeyecektir. Çünkü halkın gözünde bu iktidarın güvenirliği kalmamıştır. İçeride “barış açılımı” peşinde koştuğunu iddia eden AKP’nin Suriye’ye karşı savaş çığırtkanlığı yapmasını halk yutmayacaktır.

Mayıs-Haziran halk hareketinin attığı şamarın etkisinden kurtulamadan iktidarını kaybedeceği ortaya çıkan AKP’nin başının ülkeyi tehlikeye atacak yeni maceralara kalkışmasına halk kitleleri izin vermeyecektir.

Bir gerçeğin altını çizelim:

30 Martlar, Türkiye’de diktatörlüklerin derslerinin verildiği bir gündür. 2014, 30 Martının da öyle bir gün olacağını hep birlikte göreceğiz.

Esen kalın…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir