Karanlık Politikalar Kan Akıtır

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Egemen sınıflar, stratejik politikalarının iç yüzünü ve bu politikaların pratiğe

geçirilmesi sırasında uyguladıkları kirli yöntemleri halkın ve dünyanın gözünden saklamak için çeşitli çarpıtmalar, saptırmalar ve hülasa bin türlü kandırmaca yaparlar. İstediklerini elde edebilmek için her çeşit karanlık işi yürürlüğe sokarlar. Kamuoyunu yanıltmak,  gözünü boyamak başlıca taktikleridir. Bu amaçlarla kavramların içlerini boşaltmak, çarpıtmak, tersine çevirmek ve dezenformasyon en sık başvurdukları yöntemlerdir.

Partilerinin adını “Adalet” gibi insanlık için çok değerli bir kavram ile başlatırlar ama adaletsizlik ve haksızlık yaparak yol almayı esas alırlar. “Demokrasi”yi ağızlarından düşürmezler tek adamlığı ve katıksız diktatörlüğü seçerler. Bir ellerinde defne dalıyla “Barış”ı gösterenler diğer ellerinde silahlarıyla savaşırlar, pusuya yatarlar. Samimiyetsizliği, ikiyüzlülüğü, yalanı siyaset haline getirenler kim olursa olsun, hangi tarafta dururlarsa dursunlar insanlık için, halklar için zararlıdır ve onların politikaları insanlara acı verir.

Bütün bu kötülüklerin altında yatan asıl nedenin küçük bir soyguncu azınlığın kasalarını daha fazla doldurmak olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız.

KARANLIK KAMPLAR

Suriye’den kaçmaları için teşvik ettikleri, tahrik ettikleri kişilere “insanlık namına” kamplar kurdular. Önce sınır boylarına, yetmeyince içerilere doğru Amerikancı Sünnilere, Vahabilere kamplar kurdular ve hala da kuruyorlar. Emperyalizmin Suriye’yi dağıtma ve teslim alma stratejisine propandif olarak katkı sağlamanın yanı sıra tedhişçi yetiştirmek amacıyla kurulan bu kamplar bölge halkının da başını ağrıtmaya başladı. Dünyayı ve BM’i kandırmak amacı da taşıyan bu kamplardan adı “Apaydın” olan ama içeride kapkaranlık işler çevrilen üsse en son CHP heyetini sokmadılar. Neden? Dünyayı nasıl kandırdıkları ortaya çıkacak diye. Orada dinci, Suudici ve El kaide’ci savaşçılar yetiştirdikleri bir kez daha ortaya çıkacak diye CHP heyetini o kampa almadılar. Yoksa bir mülteci kampı Ana muhalefet partisinden neden saklansın. Pis işleri, yalanları, kandırmaları ortaya çıkacağı için orayı kamuoyundan saklıyorlar. Obama ile RTE’nin, Clinton ile Davutoğlu’nun Suriye’de oynadıkları oyunları saklayabildikleri kadar saklamak için bu kampı açmıyorlar.

Diğer yandan, Türkiye’de bu kamplarda eğitilen, beslenen paralı askerler pervasız bir utanmazlıkla Türkiye halkını da tehdit edebiliyorlar. Bu uluslararası katillere ülkemizi kullandıran AKP iktidarının kandırmaları, saptırmaları, çarpıtmaları bir yere kadar halkımızı oyalayabilir. Halkımız bu iktidar şımarığı pervasız çetelere kol, kanat gerenlere gereken dersi günü gelince verecektir.

Halkın gücü, emperyalizmin ve egemen sınıfların bütün oyunlarını bozacak ve o karanlık kamplara da girecektir.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir