Kılıçdaroğlu’na karşı tertiplenen suikast girişimini lanetliyoruz…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı düzenlenen suikast son zamanlarda Türkiye’ye karşı yapılan saldırıların sonuncusudur.

Bu son saldırıyla da Türkiye halkı korkutularak sindirilmeye ve ülke daha fazla kaosa sürüklenmeye çalışılmaktadır. Ve böylece Türkiye’ye emperyalist güçler tarafından dayatılan politikaların suikastı düzenleyen işbirlikçiler marifetiyle halka daha kolay şekilde kabul ettirilmesi amaçlanmaktadır. Bu politikaların başında Ortadoğu coğrafyasını ve buna bağlı olarak Türkiye’nin emperyalist ülkelerin çıkarlarına göre yeniden düzenlenmesi gelmektedir. Suikasta kalkışan saldırganlar, yaptıkları işi ne adına yapıyor olurlarsa olsun, sonuçta bu emperyalist plana hizmet etmekteler ve bölge halklarının çektiği acılardan, döktükleri kandan rant kapmaya çalışan elemanlar durumundalar.

Son zamanlarda yaşadıklarımız göstermektedir ki; emperyalizm Türkiye halkına diz çöktürmek istiyor. Bu süreçte bir şey ortaya çıktı ki o da AKP hükümetinin bu emperyalist planı durdurabilecek ideolojik- politik yeterliliğe ve özelliğe sahip olmadığı ve iktidar etme “meşruiyeti”ni kaybettiği gerçeğidir. Emperyalizmin Türkiye’ye yönelik planlarını “ılımlı” yöntemlerle uygulatmak amacıyla kurdurup iktidara taşıdığı AKP’nin yeni stratejisine uygun olmadığı sonucuna varmış olduğu anlaşılıyor. Emperyalist güçlerin yeni stratejisi ülkeyi büyük kitleleri sıcak çatışmalara sürükleyecek “fay hatları”nı harekete geçirerek ülkede içsavaş ortamı yaratmayı esas almaktadır. Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Laik-Dinci, Yerli-Suriyeli, Asker-Sivil vs. çatışmaları yaratmaya çalışıyorlar.

FETÖ’nün darbe girişimiyle Türkiye’yi ve kurumlarını iç kargaşaya sürükleyen emperyalist güçler daha ülke toparlanamadan PKK ve IŞİD gibi örgütleri alelacele devreye soktular. Katliamlar ve suikastlar peş peşe gelmeye başladı. Bu arada halkın dikkatini dağıtmak ve orta vadede direncini kırabilmek için Suriye bataklığına girmeyi de dayattılar.

Emperyalistler Türkiye halkına diz çöktürerek her istediklerini yaptırmak istiyorlar. Bunun için bütün güçleri ve araçlarıyla saldırıyorlar. Halkı bıkkınlığa ve umutsuzluğa sevk etmeyi amaçlıyorlar.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar bizi teslim alamayacaklar. İster darbe yaptırsınlar, ister kitle katliamları yaptırsınlar, ister suikastlar düzenletsinler, isterlerse açık işgale kalkışsınlar halkımızı teslim alamayacaklar.

Emperyalizmden de içerdeki uzantılarından da korkmuyoruz…

editor

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir