Korkuyorlar…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ey AKP yönetimi, ey R.T.Erdoğan Türkiye’de demokrasi var diye kimseyi kandıramazsınız.

Dünya da sizin gerçek yüzünüzü gördü. Kimseyi “faiz lobisi”, “dış güçler ” gibi saçmalıklarla aldatamazsınız. Bu ülkedeki her türlü baskının, yasakların, anti-demokratik uygulamaların sorumlusu da, kaynağı da emperyalizm ve sizsiniz.

Korkuyorlar...

AKP yönetimini iktidardan düşme korkusu sarmış durumda. Bu korkunun gün geçtikçe artmakta olduğu kendi davranışlarıyla ortaya çıkmaktadır. Korktukları için kıpırdayan her şeye ateş ediyorlar, her toplumsal harekete saldırıyorlar. Kendilerine karşı yürüyeni, duranı, slogan atanı, konuşanı, yazanı gözaltına alıyorlar, tutukluyorlar.

AKP iktidarı hukuku, muhalif olanlara karşı bir silah olarak kullanıyor. Hukuk 12 Mart’tan sonra nasıl kullanıldıysa, 12 Eylül’den sonra halka karşı nasıl kullanıldıysa bugün de aynı mantıkla kullanılıyor. Hukuk o zamanlar cuntayı koruyordu, şimdi de AKP yönetimini koruması için kullanılıyor.

Evrensel haklara ve Anayasaya göre, insanlar istediği mahkemeyi, istediği duruşmayı takip edebilir, yasak yok. İstediği yere seyahat edebilir, yasaklayamazsınız. AKP’ye muhalefet edenler de bu haklara sahiptirler. Ama bu ülke öyle bir yer haline sokuldu ki R.T. Erdoğan yanlısı isen her türlü gösteriyi yapabilirsin, her yere gidebilirsin, her yerde açıklama yapabilirsin; fakat R.T. Erdoğan’a muhalifsen, karşıysan bunları yapamazsın. Yasaları ve hukuku istedikleri gibi işletiyorlar. Örtülü AKP sıkıyönetimi altında yaşıyoruz. Her sabah muhalif avına çıkılan bir ülke haline soktunuz bu memleketi.
Ey AKP yönetimi, ey R.T.Erdoğan Türkiye’de demokrasi var diye kimseyi kandıramazsınız. Dünya da sizin gerçek yüzünüzü gördü. Kimseyi “faiz lobisi”, “dış güçler ” gibi saçmalıklarla aldatamazsınız. Bu ülkedeki her türlü baskının, yasakların, anti-demokratik uygulamaların sorumlusu da, kaynağı da emperyalizm ve sizsiniz. 31 Mayıs halk hareketi sürecinde katledilen genç devrimcilerin, gözü çıkarılan insanların, diğer yaralananların, hapse atılanların da sorumlusu sizsiniz.

İstediğiniz kadar saldırın, siz de mutlaka gideceksiniz. Ve halk mutlaka sizden bu yaptıklarınızın hesabını soracak.

Korkunun ecele faydasının olmadığını öğreneceksiniz.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir