Radar Tepemizde

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone,

gazetelerin Ankara temsilcileri ile yaptığı görüşmede Kürecik’te füze kalkanının bir parçası olan radarın devreye sokulduğunu ilan etti. Birçok gazeteden sadece birisinin bu verilen bilgiye yer vermiş olması da ayrıca ilginç!

 

Büyükelçi bu konuda şunları söylüyor:

“Radar şu anda operasyonel hale geldi. Savunma amaçlı bir sistemdir. Füze sistemi değildir. NATO savunma sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de yaşayan insanların daha güvenli hissetmelerini sağlamasını umuyoruz” diyor.

Görüyor musunuz, ne kadar da çok Türkiye’de yaşayanları, halkımızı düşünüyorlar!

Artık dünden daha güvenli bir ülkemiz var!

Mesela Rus devlet başkanı bu radar yüzünden bizi tehdit etmedi!

İskender füzelerini Türkiye’ye yakın bir yere yerleştireceğiz de demedi!

Bu radar nedeniyle İran’la da papaz olmadık, onların da tehditlerine maruz kalmadık!

Evet, ne kadar güvende olduğumuzu bizim yöneticilerden değil de ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nden öğrenmiş olduk.

Büyükelçi, “savunma amaçlı”dır ve “füze sistemi değil”dir diyerek bu sisteme karşı olan ülkeleri ve halkımızı rahatlatmaya çalışıyor. Ne fark eder. Füzeler bu radarın tespitlerine, vereceği bilgilere göre ateşlenmeyecek mi? Füzelerin harekete geçmesi için radarın görmesi ve bilgi vermesi şart. Radar ve füzeler aynı sistemin parçalarıdır. Radarsız füzelerin fazla bir anlamının olmadığını herkes bilir.

Büyükelçinin altını çizdiği diğer bir husus ise, radarın “NATO savunma sisteminin bir parçası” olduğu meselesi. ABD’nin Büyükelçisi kurulan radarın ABD’nin değil de NATO’nun savunma sistemi olduğunu belirtiyor. Sanırsınız ki NATO’nun Genel Sekreteri açıklama yapıyor. Bu da ayrı bir saptırmaca!

Bu ülkenin halkına sormadan, danışmadan bir emr-i vaki ile tepemize bir belayı getirip diktiler. Bir sürü yaygara arasında, gayet “demokratik ve insan haklarına” çok uygun bir şekilde bu işi becerdiler.

Bu yeni bela vatana millete hayırlı olur inşallah!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir