Savaşa Hayır!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Emperyalistler Türkiye ile İran’ın arasını bozmak için

 yıllardır oyun içinde oyun tezgâhlıyorlar. Bu düzenbazlıkla doğrudan bağlantılı olarak, İran’la çok yakın ilişkiler içinde olan Suriye ile Türkiye’nin ilişkisini koparmayı ve hatta bu iki ülkeyi düşmanlaştırmayı hedeflediler ve bugün geldiğimiz noktada başarılı da olduklarını görüyoruz. Türkiye’nin İran ve Suriye ile karşı karşıya getirilmelerinin bölgede en çok da İsrail’in işine yarayacağı besbelli. Her kim ki bu ülkelerle karşı karşıya gelmemizi savunuyorsa o kişi veya kuruluş İsrail’in ve ABD’nin ekmeklerine tereyağı sürmektedir. Lamı cimi yok, bugünün dünya ve Ortadoğu jeostratejisi ve politikası bu gerçeği işaret etmektedir.

Tv’lerde boy gösteren, gazete köşelerini işgal altında tutan iktidar yandaşı bir kısım zevat, sürekli savaş çığırtkanlığı yaparak açıkça İsrail ve ABD politikalarına hizmet etmektedirler. Bu çığırtkanların kışkırtmalarına halkımız kulak asmamalıdır. Çünkü yarın cephede onların çocukları savaşmayacak, emekçilerin oğulları savaşacak.

Halkımız, Türkiye –Suriye sınırını yolgeçen hanına çeviren AKP iktidarının çarpıtmalarına kesinlikle inanmamalıdır. Bu sınırı çoğunluğu Suriyeli bile olmayan paralı askerlere ve çapulculara açan iktidarın halka hesap vermesi gerekiyor. AKP iktidarı Türkiye’nin sınırlarını korumayarak ülkeyi her türlü saldırıya ve provokasyona açık hale getirmeye devam etmektedir. İktidarın başkalarına söz söylemeye hakkının olabilmesi için öncelikle Türkiye’nin sınırlarını denetim altına alması gerekir.

Türkiye ile Suriye arasında çıkacak bir savaşı kışkırtanlar ve tezgâhlayanlar büyük vebal altındadırlar. Akacak kanın sorumluları onlardır.

Türkiye-Suriye savaşına hayır demeliyiz.

Çünkü, bu savaş haksız bir savaştır.

Bu savaş, emperyalistlerin Ortadoğu politikalarının hayata geçirilebilmesi için gerekli görülmektedir.

 Bu savaş, halkın ve emekçilerin çıkarına değildir.

Savaşa bir kez daha hayır!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir