SOĞUK SAVAŞ BAKANI

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sol, sosyalizm karşıtlığı ruhlarına işlemiş.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin MC döneminin ve hatta 12 Eylül döneminin İçişleri Bakanlarını aratmayacağını gösterdi. Daha çok da “komünistlerin nefes alışlarını bile dinleyen” Faruk Sükan’a özendiği anlaşılıyor. Bugünkü iktidar mensuplarının ileri demokrasi dedikleri şeyin “Soğuk Savaş”çılık yapmak olduğunu İçişleri Bakanı açıkça ortaya serdi.

Bakan Bey şöyle konuşmuş: “Komünizm kalmadı, sosyalizm kalmadı. Lenin gitti, Stalin gitti, Castro gitti, gidiyor.” diyen bir bakandan tarafsız, demokrat bir yönetim anlayışı beklenebilir mi? Bu ülkenin sağcı yöneticileri her zaman sol düşmanlığını yöneticiliklerinin en asli unsuru ve hatta nedeni saya geldiler. Hiçbir zaman demokrat, her vatandaşa eşit uzaklıkta, tarafsız olmadılar. Sol, sosyalizm karşıtlığı ruhlarına işlemiş.

Emperyalist ABD’nin ülkemizi hegemonyası altına aldığı ilk günden bu yana, Pentagon’un, CIA’nin vb. verdikleri talimatları uygulayanların ve bu talimatlar için eğitilenlerin yönetici olduğu bir ülke burası.

İleri demokrasinin İçişleri Bakanı konuşmasına devam ediyor: “ Ama bunların hepsinde kokteyl oluşmuş kötü, bir sapkın ideoloji karması üzerine kurulmuş bir ideolojik yapı, bölücü terör örgütü 30 senedir Türkiye’yi meşgul ediyor” diyor. Sapla samanı birbirine karıştıran bir zihniyet. Ne sosyalizmi ve devrimciliği anlamış ne de PKK’yı. Ne de bunların arasındaki farkı. Böylesine toptancı, genellemeci bir bakış açısına sahip bir zattan hakkaniyetli ve akliselim bir yöneticilik beklenebilir mi?

Dezenformasyonla halkın kafasını karıştırmayı Soğuk Savaş döneminden bu yana sürdürüyorlar. Halkla devrimcilerin arasını demagojik ve gerçek dışı ifadelerle açmayı alışkanlık haline getirdiler. 12 Eylül’den sonra Kenan Evren’in yaptığı konuşmalara çok benziyor beyefendinin söylevleri.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir