Ulusal Kanala Bir Uyarı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Yazarımız Levent Yakış’ın sitemizde çıkan “KAMPANYANIN FARKINDAYIZ”, HDP’ye Verilecek Oyumuz Yok! başlıklı yazısını adeta kendilerine verilmiş bir demeç gibi 14 Nisan 2015 tarihinde Ulusal Kanal’ın haber sitesinde yayınlamasını doğru bir hareket olarak görmüyoruz. Söz konusu yazının Anafikir’de yayınlandığını belirtmemelerini de doğru bulmuyoruz.
Ayrıca bu yayında Levent Yakış’ı Dev-Yol hareketinin liderlerinden biri olarak göstermeleri gerçeğe uygun değildir. Zaten yazarımız bu tür bir nitelendirmeyi doğru bulmamakta ve kendisinin bir Devrimci Yolcu olduğunu ifade etmektedir.
Ulusal Kanal’ın bu uyarımızı dikkate almasını istiyoruz.

editorden

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

10 Responses

 1. ULUSAL KANAL’ın böyle bir yazıya yer vermesi olumlu.Devrimcilerin siyasal çözümlemelerinin her düzlemde yer alması yararlıdır.
  Ancak ANAFİKİR’in uyarıları da doğrudur.Ulusal Kanal yazının kaynağını belirtmeliydi.

 2. İşte kimlerle yan yana düştüğünüzü, fikirlerinize kimlerin katıldığını anlarsınız böylece, ne güzel olmuş zırvanıza yer vermeleri. Ulusalcılık konusundaki utangaçlığınızı üzerinizden atın yavaş yavaş böyle.

 3. Antifa rumuzlu Vatandas,,
  fikirlerimize birileri katilsin katilmasin düsman saflardan fikirlerimize biri dogru deyince,biz düsmandan yanami olmus oluyoruz?
  Bu nasil anlayis?
  Bu nasil bakis????
  Bu yüzden kimse fikir düsünce belirtemeyecekmi,tercihini belirleyemecekmi,

 4. N’olacak ki! Gördüğüm kadarıyla, sitenizden okuduğum kadarıyla aranızda pek bir fark yok. İkiniz de, sosyal demagoji üzerine ulusalcılık yapıp duruyorsunuz. Tek fark, diğerinin bu konuda daha keskin, daha radikal ve daha militan olması… Boş yere celallenmeyin! Bir de webmaster’ınıza söyleyin de, mesaj kutusundaki yazının rengini bu kadar açık yapmasın, koyultsun biraz. Yazdığımızı okumakta zorlanıyoruz.

 5. umarım ulusal kanal’ın yaptığı hata solun hdp’ye ilişkin nirengi noktasını temsil eden siyasal tutumunuzda bir değişikliğe yol açmaz.

 6. Evet, ulusalcılık kendini solda tanımlayan için küfürdür, sağcı için “onur”. Ve evet, düşman saflardan birileri sizin fikrinize bu kadar önem veriyorsa oturup düşünün en azından. Gerçi sizin için düşman saf değil onlar, düşünmenize gerek yok. Deli saçması komplo teorilerinizle, Aydınlık ile el ele sağa kaymaya devam.

 7. antifa, bize en yakın parti akp diyen selahattin demirtaşa’da umarım iki çift sözün olur.

 8. Antifa (anti-fa?) adlı arkadaş. deli saçması komplo teorisi dediğin şey emperyalizm. Emperyalizme komplo teorisi demek için insanın kafayı peynir ekmekle yemiş olması lazım. Gerçi seni suçlamıyorum. Bir düşüncenin ideolojik düzeyde hegemonya kurması işte böyle olur. Gün gelir, insan emperyalizme komplo teorisi der. Vah vah…ne hale geldik yahu. Düzeyin bu kadar düşebileceğini rüyamda görsem inanmazdım.

 9. Yorum…Levent arkadasın saptamalrına katılmamak mümkün değil…ancak yaşadığımız sürecin gerçekliği açısından bazı politik dengelerin ve taktiklerin de bilinmesinde ve değerlendirilmesinde yarar var kanısındayım…Levent Yakış ulusalcı oldu demeye getiren arkadaşlar çok özür dilerim ama bu kadar tarih yoksunu, ideoloji ve politika yoksunu olmayınız. Bu HDP neo-liberalizmin yeni sağ-sol anlayışı olan postmodernist (sağ-sol) etnisite-radikal demokrat bir siyasal yapılanmadır. Etnisiteden de hangi sol çıkar çağımızda. emperyalizmle iş tutmak yeni-sol-sağ anlayşlarda ‘sol ‘ kabul ediliyor. yazık. Ulusalcılık ‘faşist’, toplumları etnik,mezhep,kültür farklılıklarıya ayrıiştırmak ve çatıştırmak demokrati modernite…V öcalan demokrat-solcu Levent Yakış milliyetçi-sağcı hatta ‘faşist ‘ öyle mi? Sizler huntigton’dan, soroslarda aldığınız ‘hizmetleriniizin karşılığı ‘ fikirler ve primlerle yaşamaya devam edin ama lütfen devrimcilerden uzak durun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir