Venezuela Lideri Maduro’yu Selamlıyoruz…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Amerikan emperyalizminin Güney Amerika’yı kuşatan kölelik zincirini kıran ülkelerin başında gelen Bolivarcı Venezueala Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya ülkemize hoş geldin diyoruz.

“Tek Amerika yoktur. Biz, bizim Amerika’mızdan geliyoruz. Biz devrimcilerin Amerikalılarıyız. Çekilen restlere karşı birlik içinde olmalıyız.” diyen Maduro bundan sonra Amerika’ya rest çekenler kazanacak, bu yüzyıl ezilenlerin kardeşçe yaşadığı bir yüzyıl olacak şeklinde konuştu.

“Dünya birkaç ülkeden çok daha büyük. Biz çok merkezli ve çok kutuplu bir dünyanın kurulacağından eminiz.” diyen Maduro, bu model içinde insanların dinlerini, hayat tarzlarını özgür şekilde ifade edeceklerine inandıklarını söyledi. Bu düzende hiç kimsenin, hiçbir zaman birine kendi inancını, hayat tarzını zorla empoze edemeyeceğine vurgu yapan Maduro, şunları kaydetti:

“Bu anlamda medeniyet yolunda büyük bir diyalog çağrısı yapıyoruz. Dünya iş birliğine, barışa ve eşitliğe dayanan bir denge üzerinde yeni güç odaklarının ve kutuplarının doğacağını, böylece dünyanın yeni bir dengeye kavuşacağını düşünüyorum. Bu dünya için mücadele edilmeli. O yüzden Türkiye’ye geldik çünkü Türkiye’ye inanıyoruz. Yeni bir gücün doğduğunu biliyoruz. Tarihine ve kültürüne inanıyoruz. Daha da yaklaşalım, birbirimizi daha iyi tanıyalım, saygı duyalım ve bu yeni dünya için temelleri atmaya başlayalım diye dostluk kollarımızı size uzatıyoruz.”
Chavez’in anti-emperyalist mücadelesini kararlılıkla sürdüren Maduro’yu selamlıyoruz…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Fikir